Prednášky o zdraví

Ponúkame prednášky o zdraví na Firemné dni zdravia alebo na iné príležitosti aj vo vašich priestoroch.

Viac informácii na: poradna@atna.sk alebo telefonicky 0905 755 022

Vyberte si z prehľadu naposledy robených prednášok a seminárov. Je možné ich kombinovať. Cena závisí od rozsahu prednášky, počtu osôb a od miesta konania.

  

Témy prednášok a workshopov: 

AKO PREKONAŤ NÁSLEDKY DLHODOBÉHO STRESU

Príznaky ako únava, strata energie, oslabenie imunity, smútkové stavy, pochybnosti o sebe, úzkosti a rôzne strachy bývajú často príznakmi dlhodobého stresu, ktorému sme vystavovaní takmer neustále. Rýchle životné tempo, starosti, prekážky a vnútorná nespokojnosť s tým, ako sa z tohto náročného a začarovaného kruhu dostať sa stali častou témou takmer všetkých populárnych a bežne dostupných časopisov. Nie je sa čo čudovať, dlhodobý stres trápi väčšinu ľudí našej populácie. Každého zasahuje a ohrozuje trochu inak. Vyjadrujú sa k téme dlhodbého stresu a jeho ničivým následkom rôzni lekári, psychológovia, liečitelia, kouči, tréneri aj výživoví poradci. Každý z nich prispieva svojimi postrehmi a vedomosťami z ich uhľa pohľadu. Často cenné rady však len veľmi ťažko zapracujeme do našej každodennej reality a efektívne sa pred dlhodobým stresom vieme chrániť. Zaujíma vás, čo zmeniť, kde začať a na čo všetko si dávať pozor, ak sa chceme popasovať s nárokmi na nás a minimalizovať následky dlhodobého stresu? Čo upraviť v jedálničku, aké látky naše telo ako prvé pri dlhodobom strese spotrebuje, čo mu chýba a ako čo najprirodzenejšie sa k nim dostať vám na prednáške podpovie Andrej Medveď, ale aj jeho hostia Filip Vlčko, ktorý obohatí o pohľad čínskej tradišnej medicíny a Radka Olajos, ktorá poukáže na psychologický aspekt. Pozývame vás na spoločnú diskusiu, kde sa každý účastník bude mať možnosť pýtať.

Lektor: Andrej Medveď a/alebo Radoslava Olajos

 

VÝZNAM ENERGIE PRE LEPŠIE ZVLÁDANIE STRESU

Stres vyčerpáva organizmus, telesne aj mentálne. Kde získať potrebnú silu a energiu na prekonávanie bežných stresov? Ako nepodľahnúť syndrómu vyhorenia alebo chronickej únave? Prečo je nutné pri dlhodobom strese zmeniť stravu, aby sme sa opäť dostali do rovnováhy? Ako súvisí zmena myslenia, životného štýlu a výživy pri práci so stresom? 

Lektor: Andrej Medveď (samostatný špecilista na výživu a životný štýl)

 

ENERGETIKA BYLÍN A AKO JU VYUŽIŤ V NÁŠ PROSPECH

Zaujíma vás, ako fungujú liečivé byliny? Čím sú pre človeka prospešné? Ako využívať ich silu bez toho, aby sme si ublížili. Ako si vyberať bylinky?

Stretnutie je interaktívne. Budete mať môžnosť spýtať sa Jara na liečbu konktrétnych ťažkostí a ako podporiť svoje telo pri regenerácii.

Lektor: Jaroslav Trávnik (bylinkár)

 

VPLYV ČREVA NA VZNIK ZÁPALOV A DEPRESÍVNEJ NÁLADY 

Ako naše trávenie vplýva na náš organizmus? O črevách sa hovorí, že sú druhým mozgom, viete prečo? Vieme ovplyvňovať našu psychiku a celkové zdravie udržiavaním si čreva v dobrej kondícii? Záleží na tom čo jeme? Prečo zápal a depresívne nálady súviasia s črevom a tým, aké je naše trávenie. Hovorí sa, že ak človek niečo nevie stráviť a nemyslíme tým len potravu, ale aj informácie, tak mu je ťažko. Ako dokážeme ovplyvňovať svoju vitalitu a pocity prostredníctvom výživy, ale aj zmeny postoja sa dozviete na prednáške. 

Lektor: Andrej Medveď

  

ÚNAVA A VYČERPANIE 

Únava patrí medzi fenomén dnešnej doby. Postihuje čoraz viac ľudí, dokonca i mladých. Únava spôsobuje zníženie pracovnej výkonnosti, stratu motivácie a vedie aj k poruchám koncentrácie. Prečo vzniká únava, čo ju podporuje a ako môžeme únavu zmierniť sa dozviete na večernej prednáške. Niekedy stačí pár zmien a vyvarovať sa zásadných chýb a my môžeme opäť lepšie fungovať. 

Lektor: Andrej Medveď a/alebo Radoslava Olajos

 

V ČOM SPOČÍVA SILA BIOPOTRAVÍN 

V čom spočíva sila biopotravín? Množstvo vitamínov, enzýmov a minerálov to nie je. Pohľad na kvalitu potravín z hľadiska bioenergie. Informácie, o ktorých sa bežne nepíše a nehovorí. Výsledky zahraničných štúdii. Prednáška pre všetkých, ktorí uprednostňujú biopotraviny. Ale aj pre všetkých, ktorým záleží na ich zdraví. Mýty a pravda o dostupnosti biopotravín.

Lektor: Andrej Medveď

REGENERÁCIA A BIOENERGETIKA

Z kadiaľ a z čoho získavame životnú energiu? Čo je to bioenergetika? Čo robiť, aby sme mali viac energie (bioenergie)? Ako súvisí bioenergetika bunky so zápalmi a so vznikom onkologických ochorení. Prednáška o tom, prečo je energia pre náš organizmus dôležitá a ako jej nedostatok vplýva na náš organizmus a zdravie. Informácie, o ktorých sa bežne nepíše a nehovorí. 

Lektor: Andrej Medveď

 

AKO SA DOŽIŤ V ZDRAVÍ 120 ROKOV

Prečo máme okolo seba toľko chorých ľudí? Prečo sa väčšina ľudí už okolo 60-ky cíti opotrebovaná a unavená životom? Vieme ako si predĺžiť život, no mnohí ľudia po 50-ke aj skôr majú množstvo príznakov civilizačných ochorení, liečia sa a nevyzdravejú. Dá sa s tým niečo robiť? Dá sa dožiť v zdraví 120 rokov? Tiež ste sa nezmierili s tým, že sa nedožijete dôchodku v zdraví a veríte, že sú spôsoby, ako si udraž zdravie a vitalitu do vysokého veku?  

Lektorka: Andy Timková

VEDĽAJŠIE ÚČINKY PRÍDAVNÝCH LÁTOK V LIEKOCH A VÝŽIVOVÝCH DOPLNKOCH

Ak máte pocit, že pri "liečení" sa vám objavujú stále nové ťažkosti, mohlo by vás zaujímať prečo... a ktorým látkam sa zďaleka vyhnúť. Tieto cenné informácie odporúčame všetkým alergikom, ľudom ktorých trápia kožné problémy, majú problémy s pečeňou a obličkami, ale aj tým, ktorí popri očistných kúrach užívajú doplnky výživy. Ak ste sa rozhodli užívať doplnky výživy, mali by ste vedieť aj o rizikách. Ktoré prídavné látky sú rizikové? Aké riziká v sebe nesú? Na tieto a mnohé ďalšie otázky dostanete odpoveď na prednáške.   

Lektor: Andrej Medveď

 

OMLADZUJÚCA DETOXIKÁCIA

Detoxikácia znamená vnútorná očista organizmu od toxínov, nahromadených jedov a látok, ktoré telo zaťažujú. Ak sa chcete cítiť a vyzerať zdravo, sviežo a mlado nestačia omladzujúce krémy, kúry a diéty. Potrebná je bezpečná detoxikácia, odkyslenie a očista, aby telo vedelo lepšie prijímať živiny a odľahčilo sa. Andy má bohaté skúsenosti s prirodzenými (nenásilnými) spôsobami detoxikácie, ktoré vedú k vitalite, zdraviu a predĺženiu mladistvého vzhľadu. 

Lektorka: Andy Timková (autorka kníh Navarme si zdravie I. a II.)

 

PRAVDA O OSTEOPORÓZE

Prekvapivé informácie o vzniku a predchádzaní osteoporózy. Hrozí osteoporóza len ženám po prechode? Alebo aj mužom a mladším ženám? Ako upraviť životný štýl, aby ste predišli rednutiu kostí? Strava a aktivity, ktorým by ste sa mali radšej vyhnúť. Výživové doplňky a strava na ktoré by ste mali zabudnúť. Šokujúca pravda o vápniku! Čo všetko je len „reklama a biznis“ a aká je pravda o liečbe osteoporozy? Čo hovoria nezavislé klinické štúdie o klasickej liečbe ospeoporózy? Dozviete sa nielen o príčinách vzniku osteoporózy, ale aj o komplexnom riešení tohoto problému. 

Lektor: Andrej Medveď

 

Články

Ženská agresivita | 07.08.2017

Aj nenápadná a skromne pôsobiaca žena môže mať v sebe veľa skrytej agresivity, ktorú skôr či neskôr ucítite. Paradoxne práve tá, čo sa nevie zdravo presadzovať a byť priama k druhým, môže byť agresívnejšia, ako sa na prvý pohľad zdá. Agresivita sa rodí z potlačovaného hnevu a z pocitu ohrozenia. -> Viac

Vyspite sa do sýtosti | 16.05.2017

Trápi vás nespavosť? Čo robiť pre to, aby sa nám lepšie zaspávalo bez pomoci liekov? -> Viac

Úzkosti a strachy | 26.01.2017

Zovretie hrdla, úzkosť v hlase, stiahnutie do seba, neistota, nepokoj, nespavosť, tréma, či búšenie srdca... len pár z množstva príznakov nepríjemných stavov úzkosti a strachu. Ako sa ich zbaviť alebo aspoň zmierniť? -> Viac

Esenciálne oleje

Esenciálny olej Clarity™ | 13.05.2015

Prejasnite svoju myseľ, zlepšite si pozornosť. Zmes Clarity v mesiaci máj 10% zľava. -> Viac

Young Living™ producent vzácnych a mimoriadne kvalitných esenciálnych olejov v terapeutickej kvalite

Virtuálna kancelária pre zaregistrovaných členov a distribútorov

Registrácia YL využite výhody pri kúpe esenciálnych olejov a zaregistrujte sa