Esencialne oleje Young Living

V každej malej kvapke esenciálneho oleja môže byť ukrytá veľká sila. Možno si poviete, však sú to len vône, čo zmôžu? Možno tak na chvíľu potešiť...

Áno, ak ste doteraz používali bežne dostupné (riedené alebo syntetické) esenciálne oleje do aromalampy, želaný účinnok sa pravdepodobne dostavil. Na to, aby ste zakúsili ich potencál, je dôležité používať kvalitné esenciálne oleje v terapeutickej kvalite, tzv. triedy A.

Netreba podceňovať ani výber konkrétneho esenciálneho olej a vhodnú aplikáciu. V niektorých prípadoch je nutné oleje dlhodobejšie používať, aby sa ich účinok prejavil. Na čistých esenciálnych olejoch v terapeutickej kvalite je postavená celá aromaterapia, ktorá má tisícročnú tradíciu a úspechy.

Čím sú vynimočné esenciálne oleje Young Living™ ?

Esenciální oleje značky Young Living™  sa vyrábajú pri nízkych teplotách a nízkych tlakoch. Zachovávajú si tak svoje pôvodné zloženie, aké nám stvorila príroda. Oleje nám pomáhajú vrátiť sa do rovnováhy ako fyzickej, tak psychickej aj spirituálnej. Spoločnosť Young Living rastliny, kery, stromy nie len pestuje, ale oleje aj spracováva (destiluje), balí a skladuje, nazvala tento proces od Semienka po uzáver, pričom zaručuje čistotu a kvalitu prírodných esenciálnych olejov, ktoré sa dostávajú priamo k nám. Všetky rastlinky sa pestujú na nekontaminovanej pôde s láskou a úctou.

Medzi obľúbené zmesi z esenciálnych olejov značky Young Living patrí:

VALOR - podporuje v nás odvahu a pocit sebavedomia (ružové drevo, harmanček modrý, kadidlo, smrek)

JOY - prebúdza v nás radosť, precítenie príjemných pocitov (ruža, pelargónia, bergamot, ylang-ylang, citón, jasmín, palmarosa, rímsky harmanček)

R.C. - poskytuje úľavu pri prechladnutí, zmierňuje príznaky zápalov a alergii dýchacích ciest (eukalyptus, myrta, borovica, smer, levandula, cyprus, mäta)

STRESS AWAY - prináša pocit pohody, kľudu, zmierňuje príznaky bežných stresov a obnovuje rovnováhu, pomáha lepšie zaspávať (limetka, cédrové drevo, vanilka, kopaiva a levandula)

BELIEVE - obnovuje pocit nádeje, viery (sebadôvery), umožňuje hlbší prežitok zdravia a vitality (jedla balzamová, ružové drevo, kadidlo)

WHITE ANGELIKA - ochraňuje pred negativitou, neutralizuje ju, dodáva pocit bezpečia (ylang-ylang, ruža, medovka, santalové drevo, pelargónia, smerek, myrha, yzop, bergamot a ružové drevo)

INNER CHILD - napomáha napojiť sa na naše vnútorné dieťa, rozpamätávame sa na naše skryté priania a vlastnú identitu (pomaranč, mandarinka, jasmí, ylang-ylang, smrek, neroli)

AWAKEN - napomáha prebúdzaniu (bdelosti), rýchlejšie sa zvedomujú súvislosti, zlepšuje kreativitu (ruža, medovka, čierne korenie, pelargónia, jasnín, jalovec, bergamot, levandula, kadidlo, smil a ďalšie)

ABUNDANCE - aktivovanie a umocnenie zákonu príťažlivosti, zmes sa volá hojnosť a je určená na priťahovanie si hojnosti a blahobytu v každej oblasti života (myrha, škorica, kadidlo, pačuli, pomaranč, klinček, zázvor a smrek)

FORGIVENESS - napomáha uvoľniť zranené city, preniesť sa cez emocionálne bariéry, napomáha procesu odpustenia (ruža, medovka, kadidlo, smil, levandula, palmarosa, jasmín, ylang-ylang a ďalšie) 

ACCEPTANCE - pomáha prekonať váhavosť a odmietavosť, napomáha prijatiu tých vecí/skutočností, ktoré nemôžeme zmeniť (neroli, santalové drevo, harmanček modrý, ružové drevo, kadidlo a pelargónia)

 

Kde si môžete kúpiť tieto, ale aj množstvo iných vzácnych olejov a zmesí?

Je dobré, aby ste si oleje pred kúpou a použitím najskôr ovoňali, nacítili, vyskúšali. Nechajte si poradiť, aby váš výber uspokojil vaše potreby. Tu nás môžete kontaktovať a dohodnúť si stretnutie. Ak máte psychické ťažkosti a hľadáte alternatívny spôsob, ako sa s príznakmi vysporiadať, odporúčame individuálnu konzultáciu. 

Radi by ste sa dozvedeli o esenciálnych olejoch a ich využítí viac?

Navštívte niektorí z našich seminárov alebo prednášok. Na prednáškach je vždy možnosť si navoňať esenciálne oleje Young Living. Rezervujte si miesto TU.

Prečo esenciálne oleje majú takú moc?

Esenciální oleje obsahujú tak malé molekuly, ktoré sa dokážu veľmi rýchlo dostať do buniek a prenikať membránami, kam iné, napr. chemické zlúčeniny preniknúť nemôžu. Používaním čistých prírodných olejov si môžete skvalitniť si a spríjemniť život.

Éterické oleje pôsobia na nervovou sústavu a ovplyvňujú psychiku a to tromi spôsobmi: 

  1. stimulačne
  2. adaptačne
  3. relaxačne

Stimulačný účinok sa prejavuje tonizáciou nervovej sústavy, stimuláciou psychických procesov, zvýšením duševnej a fyzickej výkonnosti, zlepšenou koncentráciou, pocitom prívalu energie. Napomáhajú prirodzenému nabudeniu (bdelosti) a zlepšeniu všetkých kognitivných funkcii mozgu ako je vnímanie, pamäť, pozornosť, schopnosť sa rozhodovať a učiť sa.

Relaxačný účinok sa prejavuje uvoľnením, odstránením psychického napätia, znížením svalového napätia, pocitom kľudu, pohody a odpočinku.

Adaptogenny účinok sa prejavuje zlepšením celkového duševného stavu, stabilizáciou psychického tonusu, reguláciou činnosti vegetativnej nervovéj sústavy. Používa sa pri strese, poruchách adaptácie, aklimatizácii.

Existujú éterické oleje, ktoré majú stredný stimulačný, adaptačný a relaxačný účinok, zároveň sú to však tzv. harmonizačné oleje.

Ak vás téma zaujala prečítajte si aj o tom, ako byť vďaka esenciálnym olejom vitálnejší.

 On-line katalóg:

Katalóg produktov spoločnosti Young Living v slovenskom jazyku.

 

 

Články

Láska ako droga | 10.04.2019

Lásku si často pletieme so zamilovanosťou. Dokonca si lásku pletieme aj s návykom. Zaujíma vás prečo? -> Viac

Emócie | 26.12.2018

Často sa sami seba pýtame, ako to, že na emócie niekedy nestačíme, ako to, že sme emóciami tak silno a ľahko ovládnutí? -> Viac

Úzkosti a strachy | 04.08.2018

Zovretie hrdla, úzkosť v hlase, stiahnutie do seba, neistota, nepokoj, nespavosť, tréma, či búšenie srdca... len pár z množstva príznakov nepríjemných stavov úzkosti a strachu. Ako sa ich zbaviť alebo aspoň zmierniť? -> Viac

Esenciálne oleje

Esenciálny olej Clarity™ | 13.05.2015

Prejasnite svoju myseľ, zlepšite si pozornosť. Zmes Clarity v mesiaci máj 10% zľava. -> Viac

Young Living™ producent vzácnych a mimoriadne kvalitných esenciálnych olejov v terapeutickej kvalite

Virtuálna kancelária pre zaregistrovaných členov a distribútorov

Registrácia YL využite výhody pri kúpe esenciálnych olejov a zaregistrujte sa