Cesta k cieľu

Možno aj ty hľadáš spôsob, ako vyriešiť svoj problém, cítiť sa lepšie, spokojnejšie alebo Ťa zaujíma a láka sebapoznávanie. Tušíš, že sa dá žiť inak - lepšie, zmysluplnejšie. Cítiť sa silnejší, odolnejší a pritom byť jemnejší, citlivejší a vnímavejší.

V podobnej situácii som bola aj ja. Už na vysokej škole, koncom 90. rokov som sa stretla so sociálno-psychologickým výcvikom, vtedy som začala chápať, že na prácu s ľudmi budem potrebovať poznať viac samú seba. Rozhodla som sa študovať jazyky a spoznávať svet, nevedela som si predstaviť, ako 23-ročná budem kvalifikovane pomáhať a radiť druhým. Pripadala som si mladá a neskúsená, možno aj nesamostatná. V rokoch 2001-2002 som cestovala, najskôr USA, ázia a neskôr Austrália. Už tam som sa strela s koučingom, vtedy som ho vnímala ako čisto manažérsku záležitosť. 

Po návrate domov, som začala robiť v Diagnostickom centre na diagnosticko-terapeutickom oddelení, kde mi hneď poradili, aby som si urobila psychoterapeutický výcvik, pretože so znalosťami z vysokej školy si nevystačím. Rozhodla som sa pre Prahu, zainponoval mi hlbinný prístup vychádzajúci z Freuda a jeho následovníkov. Nasledovalo sedem prelomových rokov, počas ktorých, vďala výcviku a povinných individuálkach, som si uvedomila, že moje miesto nie je vo verejnej správe, ale potrebujem sa rozvíjať, tvoriť a rásť. 

Po období zvažovania a bilancovania sme sa s kamarátkou rozhodli skočiť do "biznisu" po hlave a založili sme si firmu Atna, zameranú na vzdelávanie dospelých a osobnostný rast. Toto obdobie považujem za veľkú školu môjho života a nie len preto, že kým sme postavili základy prišla kríza a s ňou redukovanie firemného vzdelávania, ale preto, že ma okolnosti primeli k tomu, aby som si začala viac veriť, počúvať svoj vnútorný hlas a ísť za tým, čo má pre mňa význam a hodnotu.

Každá zmena priniesla ďalšie zmeny a naše cesty sa so spoločníčkou rozišli a ja som začala cítiť potrebu sa venovať viac klientom individuálne, ako riadiť spoločnosť a byť obchodník. Zamerala som sa na koučing a vytvorila som s ďalšími mne blízkymi osobami Poradňu zdravého životného štýlu. 

Dnes riadim spoločnosť Atna a zároveň pôsobím v poradni ako kouč a terapeut. Splnil sa môj sen. Ako napísal S.M.Peck - Nevyšlapaná cesta nekončí. Preto mám nové sny, vízie a túžby, nie len v pracovnom, ale aj osobnom živote. 

Vždy som sa zaujímala o zdravý životný štýl a zdravie, nie len psychické, ale aj fyzické. Dnes viem, že telo a psychika sú prepojené a mnohé choroby sú psychosomatického pôvodu. Taktiež nie je jedno čo organizmu poskytujeme a ako sa o seba staráme. Organizmus potrebuje detoxikáciu a živiny, telo pohyb a myseľ jasnosť - zbaviť sa toho, čo nás ťaží, trápi a vedieť začať dnešným dňom nanovo, radostnejšie a úspešnejšie.  

Ak cítite, že to, kde teraz ste, nie je vaša "konečná", nech už ide o vzťah, prácu, sebarealizáciu, či vaše pocity, rada vás na vašej ceste podporím a ukážem vám, že to ide. Z vlastnej skúsenosti viem, že ak sa človek nevzdá, dosiahne svoj cieľ. A popri tom spozná sám seba, posilní si sebavedomie a začne si vážiť všetko čo má. 

Viem, aké je to byť zmätená, frustrovaná, neistá, úzkostná a bezradná. Poznám, aké to je "vyhorieť", nevidieť východisko a stratiť zmysel svojho konania a smerovania. Rozumiem svojim klientom, sama som si tým prešla. Zúčastnila som sa mnohých seminárov, výcvikov a školení, prečítala som si hromady kníh, investovala som kopec peňazí do seba a vyskúšala rôzne bizardné veci až som prišla na to, že je to celkom jednoduché a odpoveď je vo mne. Dnes pomáham ľudom nájsť svoje sebavedomie, odvahu, smer a radosť zo života formou koučingu, hlbinnej analytickej terapie a seminárov.

 

Radoslava Olajos

O MNE, čo robím, tvorím, moja filozofia 

najnovšie články z terapeutickej praxe na blogu vydavateľstva Eugenika

Články

Láska ako droga | 10.04.2019

Lásku si často pletieme so zamilovanosťou. Dokonca si lásku pletieme aj s návykom. Zaujíma vás prečo? -> Viac

Emócie | 26.12.2018

Často sa sami seba pýtame, ako to, že na emócie niekedy nestačíme, ako to, že sme emóciami tak silno a ľahko ovládnutí? -> Viac

Úzkosti a strachy | 04.08.2018

Zovretie hrdla, úzkosť v hlase, stiahnutie do seba, neistota, nepokoj, nespavosť, tréma, či búšenie srdca... len pár z množstva príznakov nepríjemných stavov úzkosti a strachu. Ako sa ich zbaviť alebo aspoň zmierniť? -> Viac

Esenciálne oleje

Esenciálny olej Clarity™ | 13.05.2015

Prejasnite svoju myseľ, zlepšite si pozornosť. Zmes Clarity v mesiaci máj 10% zľava. -> Viac

Young Living™ producent vzácnych a mimoriadne kvalitných esenciálnych olejov v terapeutickej kvalite

Virtuálna kancelária pre zaregistrovaných členov a distribútorov

Registrácia YL využite výhody pri kúpe esenciálnych olejov a zaregistrujte sa