Individuálne sedenia

Pri poradenstve sa zameriavam na konkrétny problém, ktorý klient prináša. Niekedy stačí jedna konzultácia, niekedy viacero, aby sa klient zorientoval a vysporiadal sa s aktuálnou situáciou, či problémom. Klienti často prichádzajú len po názor odborníka, prípadne sa uistiť, že to s nimi nie je až také "zlé".

Okrem rád, samozrejme, nie konkrétnych, ale usmerňujúcich, klienta povzbudzujem, aby objavil a využíval svoje vlastné vnútorné zdroje a podporujem ho v jeho rozhodnutiach.

Vďaka tomu sa klient stáva stabilnejším, sebaistejším, stáva sa ucelenou osobnosťou, ktorá je schopná sama prekonávať ťažkosti.

Psychoterapia je náročnejší proces, ide o liečebné pôsobenie psychologickými prostriedkami. Psychoterapia je vhodná skôr pre klientov, ktorí majú problémy zvládať bežný život v dôsledku príznakov, akými sú úzkosť, depresia, nerozhodnosť, nadmerný strach, nespavosť... a sami bez pomoci cudzej osoby nevedia nájsť riešenie.

Dôležité je odhaliť skryté očakávania, postoje alebo vzorce správania, podľa ktorých sa vedome, či nevedome riadime. Ak tieto nevedomé systémy objavíme, získame moc zmeniť oblasti, s ktorými nie sme spokojní.

Čím viac sa budeme poznať, tým budeme vedomejšími tvorcami nášho života, budeme ovládať svoj život miesto toho, aby život ovládal nás.

Sebapoznanie je súčasťou a predpokladom nielen psychoterapie, ale je nevyhnutné aj pri rozvíjaní a dozrievaní osobnosti človeka.

Psychoterapia v porovnaní so psychologickým poradenstvom ide viac do hĺbky, vyžaduje viac času. Vo svojej praxi využívam psychodynamický hlbinný a analytický prístup.

Ak zvažujete terapiu či poradenstvo, napíšte nám o svojich problémoch na poradna@atna.sk, poradíme Vám a odporučíme vhodný postup, ako ďalej.

Na individuálnu konzultáciu sa dá objednať telefonicky alebo e-mailom:

Kontakt: PhDr. Radoslava Olajos, hlbinná analytická terapia

Mobil: 0905 755 022, e-mail: poradna@atna.sk

Poradňa zdravého životného štýlu sídli v Bratislave, na ul. Pri vinohradoch 172 (Rača)

Články

Emócie | 26.12.2018

Často sa sami seba pýtame, ako to, že na emócie niekedy nestačíme, ako to, že sme emóciami tak silno a ľahko ovládnutí? -> Viac

Strach a vina | 31.07.2018

Strach a pocity viny nám bránia plnohodnotne žiť a prejaviť sa. Ako vzniká strach a vina? Ako s týmito pocitmi pracovať? -> Viac

Príčiny úzkosti | 27.06.2018

Príčin úzkosti je mnoho, medzi najčastejšie patrí vnútorná neistota, ohrozenie, konflikt, nízka sebadôvera a nespracované zážitky z minulosti (traumy). Úzkosť spôsobujú aj fyziologické faktory, napr. toxíny alebo aj nedostatok živín, minerálov a vitamínov. -> Viac

Esenciálne oleje

Esenciálny olej Clarity™ | 13.05.2015

Prejasnite svoju myseľ, zlepšite si pozornosť. Zmes Clarity v mesiaci máj 10% zľava. -> Viac

Young Living™ producent vzácnych a mimoriadne kvalitných esenciálnych olejov v terapeutickej kvalite

Virtuálna kancelária pre zaregistrovaných členov a distribútorov

Registrácia YL využite výhody pri kúpe esenciálnych olejov a zaregistrujte sa