Chudnutie začína v hlave

Každý z nás je jedinečný a to sa týka aj našich potrieb, povahy i telesnej konštrukcie.

Každý príznak či odchylka od normálu (ako napr. nadváha) je informácia o tom, ako žijeme a aký máme prístup k sebe a životu. Aj nadbytočný tuk, či obezita má svoju príčinu. V tuku sa ukladajú toxíny, často aj tie, pochádzajúce z emócii, nespracovaných traum.

Žijeme v dobe, kde sú na nás kladené vysoké estetické nároky a zároveň žijeme v neustálom strese a tlaku.

Niekto stres zajedá a priberá, inému sa stiahne žalúdok a naopak chudne a chradne.

Mnohým ľuďom nezaberú diéty a nedosiahnu žiadané krivky ani pri fyzicky aktívnom živote. Vtedy je treba pracovať s emóciami a s postojmi, čiže na mentálnom chudnutí. Za tukom sa môžu skrývať rôzne nespracované pocity a emócie napr. stach, úzkosť, nedostatočná sebaláska alebo potreba sa viac presadiť, byť viac vidieť.

Akú metódu používam?

Je to individuálny program, prepojenie koučingu a terapeutických metód. Pracuje sa predovšetkým s emóciami, sebaobrazom a zmenou postoja. Ak je potreba, klienta motivujem a podporujem ho v náročných chvíľach. Zameriavam sa v prvom rade na odhalenie príčin nadmerného ukladania tukov. Často frustrácia, neschopnosť odpustiť, preniesť sa cez niečo sposobuje priberanie. Taktiež život v nevľúdnom prostredí, bez sebalásky a potešenia, keď vás ovládnu ťažké, negatívne myšlienky, zväčša sa vám takýto život odrazí aj na vyzáži, na tele. Naše telo neklame. Odzrkadluje duševné procesy a to, čím prechádzame. 

Nejde o hypnózu ani o sugestívnu terapiu. Nie je to ani zázračná metóda založená na opakovaní mantier a afirmácii. Pracuje sa s pochopením seba, odhalením svojich presvedčení o chudnutí, tele a kráse. O presvedčeniach, ktoré súvisia s tým, či si zaslúžime byť atraktívni a hodní lásky.

Často nás brzdí nevedomé presvedčenie, že chudnutie je ťažké a nepríjemné, je o odopieraní a drine, príp. že schudnúť ani nedokážem. Nevedomé presvedčenia nám riadia život, bez toho, aby sme si ich boli vedomí. 

Na chudnutie pravdepodobne neexistuje rýchle a lacné riešenie bez námahy. Tabletky na chudnutie majú vedľajšie účinky a po vysadení rýchly jojo efekt. Plastické operácie sú finančne veľmi náročné a bolestivé, dokonca bez zaručenia výsledku, o možných následkoch ani nehovoríme. Nadmerná fyzická aktivita a rôzne, často až šialené diéty sú naročné na prípravu, dodržiavanie, čas a sebazapretie. Niektoré moderné typy diét a preťažovanie sa môže mať negatívny vplyv na metabolizmus a zdravie celkovo.

Zníženie hmotnosti je možné pri kombinácii pohybu, vyváženého životného štýlu a zdravého postoja k sebe. Mentálne chudnutie pomáha klientom odhaliť presvedčenia, ktoré bránia schudnúť a napomáha obnoviť zdravý prístup k sebe - bezpodmienečná láska, spracovanie pocitov viny, hanby, strachu a pocitov menejcennosti.

Pre koho je program určený?

Pre motivovaných klientov pracovať na sebe. Pre tých, čo majú odvahu ísť hlbšie, nie len po povrchu. Pre tých, ktorí si nájdu čas a dôkladne preskúmajú svoje vnútro, odhalia a spracujú vytesnené pocity a zážitky, kroré utvorili presvedčenia, ktoré ich nevedomo ovládajú.

Hlavným nástrojom sú hlbinné metódy sebapoznania, sebapochopenia a sebaprijatia. Vedľajším efektom je chudnutie, prijímanie svojho tela a výzoru celkovo. Všimli sme si vo svojej praxi, že mnoho klientov optimalizuje svoju váhu odbúraním negatívnych presvedčení o sebe.

Hlbinná práca na sebe nie je pre každého. Je spojená s množstvo výziev a konfrontácii. Je o prekonávaní svojich vnútorných limitov. Sebapoznanie však prináša svoje ovocie, dáva človeku iný rozmer, hĺbku a pochopenie seba.  

Aká je úspešnosť?

Motivovaný klient, ktorý je ochotný pozrieť sa na hlbšie príčiny svojej nadváhy či obezity býva už po pár sedeniach spokojnejší a po niekoľkých mesiacoch naozaj zopár kíl schudne.

Napriek tomu, že v prvej fáze úbytok na váhe nemusí byť vždy výrazný, klient je ďaleko spokojneší so sebou, svojim telom a je ochotný zmeniť prístup k riešeniu problémom, nezajedá svoje emócie, netrestá sa drastickými diétami, či impulzívnym "prežieraním". Čo postupne vedie k zníženiu hmotnosti.

Znamená to, že už nebudeme musieť toľko cvičiť a držať diéty?

Pohyb je pre organizmus a zdravé fungovanie dôležitý. Pochopením, že všetko čo robíme pre svoje telo a to myslím aj cvičenie, primerané množstvo stravy a uprednostňovanie potravín, ktoré nám prospievajú, nie škodia, budeme tieto veci robiť prirodzene a s ľahkosťou. Vyberieme si športové aktivity, ktoré nám vyhovujú a robia radosť. Tak isto to bude aj so stravovaním. Nebudeme mať potrebu zajedať negatívne emócie a týrať sa diétami, ktoré nie sú prejavom láskavého prístupu k sebe.

Nútenie sa do jedál, ktoré v podstate nenávidíme, prežívame pri tom odpor a znechutenie, sú zároveň vyjadrením vzťahu k sebe.

Nemôžeme sa čudovať, že takéto diéty nevydržíme a prirodzene si nedostatok živín a príjemných pocitov, ktoré chutné jedlo prináša vynahradíme. Na nešťastie je to často niečo kalorické, obsahujúce množstvo tuku a cukru, ktoré si vo forme tuku telo rýchlo ukladá. Na ďalšie obdobie strádania.  

Je otázkou času, kedy sa váha pohne smerom dole, ak sa klient dobrovoľne a ochotne zbaví zlozvykov a svojej pohodlnosti vďaka programu prirodzené chudnutie.

Viac informácii: poradna@atna.sk alebo 0905 755 022

Pre klientky Slimline studia poskytujeme 10% zľavu. Pri programe SlimVItal 1 a SlimVital 2 majú klientky jedno 60 min. sedenie v hodnote 30 eur zadarmo. 

Referencie:

"Bolo až šokujúce, ako môže môj vzťah k sebe pôsobiť na moju váhu. Uvedomila som si, že môj boj s váhou je bojom mňa samej so sebou. Prestala som bojovať a zrazu sa mnohé v mojom živote zmenilo. Mám viac energie, schudla som, ale to najdôležitejšie je, že pohyb a jedlo si viac vychutnávam a nepotrebujem už drastické diéty. Program odporúčam." Renata (34) 

"Trvalo to chvíľu, kým som sa naštartovala, ale podarilo sa mi konečne schudnúť, to hovorí za všetko." Katarína (41)

"Schudla som len trochu, viac som vlastne ani nepotrebovala. Pri výške 170 cm je 60 kg dobrá váha. Už nepotrebujem stáť zúfalo ná váhe, už mi na tom, koľko presne vážim, toľko nezáleží. Mala som potrebu mať postavu ako modelka, byť chudučká a obdivovaná. Uvedomila som si, že dôležitejšie je niečo iné. Považujem sa za krásnu taká, aká som. Ďakujem." Adela (33)

Články

Láska ako droga | 10.04.2019

Lásku si často pletieme so zamilovanosťou. Dokonca si lásku pletieme aj s návykom. Zaujíma vás prečo? -> Viac

Emócie | 26.12.2018

Často sa sami seba pýtame, ako to, že na emócie niekedy nestačíme, ako to, že sme emóciami tak silno a ľahko ovládnutí? -> Viac

Úzkosti a strachy | 04.08.2018

Zovretie hrdla, úzkosť v hlase, stiahnutie do seba, neistota, nepokoj, nespavosť, tréma, či búšenie srdca... len pár z množstva príznakov nepríjemných stavov úzkosti a strachu. Ako sa ich zbaviť alebo aspoň zmierniť? -> Viac

Esenciálne oleje

Esenciálny olej Clarity™ | 13.05.2015

Prejasnite svoju myseľ, zlepšite si pozornosť. Zmes Clarity v mesiaci máj 10% zľava. -> Viac

Young Living™ producent vzácnych a mimoriadne kvalitných esenciálnych olejov v terapeutickej kvalite

Virtuálna kancelária pre zaregistrovaných členov a distribútorov

Registrácia YL využite výhody pri kúpe esenciálnych olejov a zaregistrujte sa