Prečo sa sebaláska oplatí

Od našej sebalásky sa odvíja všetko v našom živote. Ak nedokážeme byť spokojní sami so sebou, tak nedokážeme byť spokojní ani s tým čo je okolo nás….

AKO VNÍMÁM SEBALÁSKU?

Sebaláska = láska k sebe, poznanie a uvedomenie si svojej hodnoty, spokojnosť sama so sebou…

PREČO JE DôLEŽITÉ SÁM SEBA MILOVAŤ?

Hlavný dôvod vidím v tom, že sama so sebou trávim všetok svôj čas… či už ten voľný, alebo pracovný… skrátka som so sebou samou od svojho prvého nádychu a budem sama so sebou do svojho posledného výdychu. Predstavte si byť s niekým celý svoj život, každý okamžik svojho života a pritom tohto človeka nemať rád, nevážiť si ho, nebyť po jeho boku šťastný…. Bolo by to utrpenie!

JE NAOZAJ DôLEŽITÉ MAŤ SA RÁD, pretože...

NÁZORY NA MOJU OSOBU MI NEUBLÍŽIA

To, že o mne bude niekto hovoriť svoje domnienky, klamstvá a svoje pohľady, či názory, ohovárať ma, nebude sa ma to dotýkať, pretože poznám svoju hodnotu. Sama najlepšie viem, prečo to ten dotyčný robí a nemám potrebu to riešiť. Ak ten dotyčný je férový, tak mi svoju pravdu povie do očí a já sa skusím na jeho uhoľ pohľadu pozrieť s nadhľadom a bez emócií, pretože sebaláska nieje o tom, že neviem čo je zdravá sebakritika… Možno zistím, že robím niečo „chybne“ a zamyslím sa nad sebou …alebo to nechám tak. On ale väčšinou ten niekto, kto má potrebu o nás šíriť „niečo“ nebýva až tak férový, do očí nič nepovie a má len potrebu špiniť a zraňovať, aby sa zapáčil niekomu inému.

SOM NEZÁVISLÁ NA „NIEKOM“

Ak poznám svoju hodnotu, tak nemám potrebu na niekom viseť….napr. na svojom partnerovi, ktorý je pre mňa ten jediný na svete a nikto iný pre mňa neexistuje, aj za cenu, že ma bije, ponižuje, zahráva sa s inými ženami…. Ak poznám svoju hodnotu a môj partner, ktorého milujem, ale chce byť s inou, tak ho nechám ísť a poprajem mu, nech s tou inou je šťastný… pretože on si ma nezaslúží a určite je niekde niekto iný, kto si ma bude vážiť rovanko, ako si vážim sama seba.

DOKÁŽEM BYŤ ŠŤASTNÁ KDEKOĽVEK, S KÝMKOĽVEK, KEDYKOĽVEK

Ak som šťastná sama so sebou, tak dokážem v tomto stave zotrvať kdekoľvek, s kýmkoľvek a kdekoľvek…. Nie som závislá ani na ľudoch, ani na miestach, ani na čase… Rovnaké priťahuje rovnaké….ak  dokážeme zotrvať v stave spokojnosti a šťastia, tak si pritiahnem zas len ľudí, miesta a okamžiky, ktoré sú na rovnakej vibračnej úrovni ako som naladená ja. To odlišné sa niekedy rýchlo, niekedy pomalšie vyselektuje……….., ale iba za podmienky, že som v stave, kedy poznám svou hodnotu, som so sebou spokojná a šťastná.

NEMÁM POTREBU SA ZAVĎAČOVAŤ DRUHÝM A ŽIŤ PODĽA ICH PREDSTÁV A PRIANÍ

Ak poznám svoju hodnotu a mám sa skutočne rada, tak nemám potrebu prispôsobovať svoj život predstavám druhých, nemám potrebu sa im zavďačiť, len aby ma prijali. Pretože chcem žiť svôj život, so svojimi pádmi, ktoré mi dávajú tú najlepšiu školu života.

NECHÁVAM NAPOKOJI ĽUDÍ OKOLO SEBA

Ak som si vedomá svojho bytia, vážim si seba, som šťastná sama so sebou, tak nemám potrebu diktovať, presvedčovať, kritizovať, odsuzovať atď…druhých. Pretože si uvedomujem, že ich život, ich pochopenie, ich názory… môžu byť odlišné, než sú tie moje.

Aj tento článok, je len a len o tom, ako mám sebalásku pochopenú ja.... Ponúkam uhoľ pohľadu na zamyslenie…a dávam vám priestor na doplnenie, čo tu napísané nie je….. Nie je nad to, keď si na niečo prídeme sami….

Zdroj: Moje pravdy od Zrzky

 

 

Články

Ako von z nefunkčných vzťahov | 15.05.2019

Prvým krokom je pozreť sa na to, čo negatívne sa mi vo vzťahoch opakuje. -> Viac

Láska ako droga | 10.04.2019

Lásku si často pletieme so zamilovanosťou. Dokonca si lásku pletieme aj s návykom. Zaujíma vás prečo? -> Viac

Emócie | 26.12.2018

Často sa sami seba pýtame, ako to, že na emócie niekedy nestačíme, ako to, že sme emóciami tak silno a ľahko ovládnutí? -> Viac

Esenciálne oleje

Esenciálny olej Clarity™ | 13.05.2015

Prejasnite svoju myseľ, zlepšite si pozornosť. Zmes Clarity v mesiaci máj 10% zľava. -> Viac

Young Living™ producent vzácnych a mimoriadne kvalitných esenciálnych olejov v terapeutickej kvalite

Virtuálna kancelária pre zaregistrovaných členov a distribútorov

Registrácia YL využite výhody pri kúpe esenciálnych olejov a zaregistrujte sa