Práca na záhradke prináša ľuďom spokojnejší život a menej depresií

Osem z desiatich osôb pracujúcich na záhrade je spokojných so svojim životom. Záhradkári a záhradníci tiež len výnimočne trpia depresiami. Spokojných je viac než 80 % z nich.

V bežnej populácii uvádza spokojnosť so svojim životom šesdesiatsedem percent osôb, medzi ľuďmi pracujúcimi pravidelne na záhrade je to viac než osemdesiat percent. Depresiami pritom trpia len výnimočne. Deväť z desiatich záhradkárov tvrdí, že sa po odchode zo záhonov cíti úžasne, majú lepšiu náladu a sú vnútorne pokojní.

Zelené prostredie robí človeku dobre „Dlho sa to vie a odborníci to tušia, my sme ale urobili prieskum a máme tu dôkazy, že záhradkárčenie robí ľudí šťastnejšími,“ tvrdí Lucy Hallová z magazínu Gardeners’ World. „Vedecké výzkumy z mnohých univerzít jasne dokazujú, že aktivity v zelenom prostredí sú dobré pre zdravie človeka. Taktiež vieme, že krátkodobé zlepšenie psychickej kondície má ochranné účinky na dlhodobé zdravie človeka,“ dodáva profesor Jules Pretty z University of Essex.

Túto potešujúcu správu sme prebrali z novinky.cz

Pohľad na kvitnúce kvety a dozrievajúce plody pohladí dušu. Ak potrebujete predsa niečo silnejšie a zároveň prírodné na upokojenie, zasadte si medovku lekársku a popíjajte z nej čaj alebo si zopár lístkov pridajte do vody s citrónom. Medovku lekársku si ľahko dopestujete aj v kvetináči na balkóne. Ľudia trpiaci stavmi úzkosti a búšením srdca majú z medovky prospech, pretože pôsobí sedatívne a uvoľňuje nervovú sústavu.

Články

Láska ako droga | 10.04.2019

Lásku si často pletieme so zamilovanosťou. Dokonca si lásku pletieme aj s návykom. Zaujíma vás prečo? -> Viac

Emócie | 26.12.2018

Často sa sami seba pýtame, ako to, že na emócie niekedy nestačíme, ako to, že sme emóciami tak silno a ľahko ovládnutí? -> Viac

Úzkosti a strachy | 04.08.2018

Zovretie hrdla, úzkosť v hlase, stiahnutie do seba, neistota, nepokoj, nespavosť, tréma, či búšenie srdca... len pár z množstva príznakov nepríjemných stavov úzkosti a strachu. Ako sa ich zbaviť alebo aspoň zmierniť? -> Viac

Esenciálne oleje

Esenciálny olej Clarity™ | 13.05.2015

Prejasnite svoju myseľ, zlepšite si pozornosť. Zmes Clarity v mesiaci máj 10% zľava. -> Viac

Young Living™ producent vzácnych a mimoriadne kvalitných esenciálnych olejov v terapeutickej kvalite

Virtuálna kancelária pre zaregistrovaných členov a distribútorov

Registrácia YL využite výhody pri kúpe esenciálnych olejov a zaregistrujte sa