Bunkový tréning

Čo je to bunkový tréning hypoxiou?

Hypoxia je stav, kedy telo prijíma znížené množstvo kyslíku. Prirodzene sa naše telo môže dostať do hypoxii napr. na výlete do vysokohorských oblastí, tento stav sa však dá regulovať aj umelo. Prístrojom. Počas riadenej a regulovanej hypoxie je organizmus vystavený rôznym zmenám ako je zvýšená tepová frekvencia, či pľúcna hyperventilácia. Regulovaná hypoxia, čiže bunkový tréning ak je pravidelný a trvá dlhší čas, začne vyvolávať v organizme celú radu pozitívnych adaptačných zmien a regeneráciu mitochondrii.

Bunkový tréning vysokohorským vzduchom dokáže efektívne ozdravovať mitochondrie a je vhodnou prevenciou vzniku rôznych civilizačných ochorení, chronickej únavy, napomáha lepšie regenerovať organizmus a rýchlejšie prekonávať následky dlhodbého stresu a vyčerpania. Využívajú ho športovci, horolezci, používa sa dokonca na švajčiarskych klinikách plastickej chirurgie na podporu hojenia rán, rýchlejšej regenerácie a zlepšenia nálady pacienta po operácii.

Pre koho je určený?

Bunkový tréning je pre tých, ktorí sú vystavení extrémnej fyzickej, ale aj psychickej záťaži a potrebujú naďalej podávať špičkový výkon. Vhodné aj pre ľudí, ktorí sa práve cítia vyčerpaní, unavení, preťažení a nič ich nebaví. Odporúčané pre ľudí, ktorí sa cítia vyhorení.

Všetku energiu v našom tele produkujú mitochondrie - bunkové elektrárne. Bez tejto energie život nie je možný. Ak sa mitochondrie narušia zníži sa aj tvorba energie. Poškodením mitochondrií vzniká energetická kríza a bunky nemusia mať dostatok energie na recykláciu glutationu. Jeho nedostatok má za následok oslabenie imunity, mutácie DNA atď. Ideálny a jednoduchý spôsob ako si zabezpečiť dostatok energie je ozdraviť mitochondrie. Tie sa poškodzujú aj vekom. Preto by sme mali po 30 - 35 roku života niečo pre ne urobiť. Jednoduchý a pohodlný spôsob ako ozdraviť mitochondrie je bunkový tréning vysokohorským vzduchom.

 Je známe, že vo vyšších nadmorských výškach žijú aj mnohé národy a práve ľudia týchto národov sa tiež dožívajú vyššieho veku. Ruskí vedci pri sledovaní vývoja ľudského plodu prišli na to, že dieťa v maternici je počas normálneho tehotenstva zásobované rozdielnym množstvom kyslíka. Aj výskum lekárov a vedcov z oblasti astronautiky potvrdil, že dýchanie vzduchu ochudobneného o kyslík sa dá využiť na účely zlepšovania zdravia. Rovnako aj športovci chodia na dlhodobé sústredenia do vysokohorských oblastí a dokážu podávať väčší výkon. Nie je to náhoda. Za všetko môže kyslík resp. jeho nedostatok. Nedostatok kyslíka môžeme prirovnať k športovému tréningu. Ak sa robí cielene - posilňuje výkonnosť tela, mysle a zlepšuje psychiku.

Kde môžete vyskúšať bunkový tréning?

Vyskúšajte si ju v Bratislave na Rehab - Klinik v Rači. 

Jeden tréning trvá 50 minút a absolvujete ho v pohodlí v sede. Prístroj nasáva okolitý vzduch, odstráni z neho časť kyslíka a klient dýcha cez masku striedavo vzduch so zníženým obsahom kyslíka. Všetko je riadené počítačom a okamžite sa prispôsobuje potrebám klienta.

Pri bunkovom tréningu sa zničia len poškodené mitochondrie!!!

Viac zdravých mitochondrií = viac energie

Chorá mitochondria = chorý človek

Zdravá mitochondria = vitalita a zdravie

Slabá mitochondria = slabý človek

 

Bunkový tréning vysokohorským vzduchom je:

JEDNODUCHÝ Stačí iba 2-3x týždenne

POHODLNÝ Sedíte úplne uvoľnene a trénujete svoje bunky

ÚČINNÝ Citeľne viac energie a radosti zo života

 

Zaujala vás táto metóda?

Tu sa dozviete viac o indikáciach, kontraindikáciach, cenách a podmienkach.

Kontak: Bernard Herstek

mail: herstek@rehabklinik.sk

mobil: 0905 789 541


Články

Láska ako droga | 10.04.2019

Lásku si často pletieme so zamilovanosťou. Dokonca si lásku pletieme aj s návykom. Zaujíma vás prečo? -> Viac

Emócie | 26.12.2018

Často sa sami seba pýtame, ako to, že na emócie niekedy nestačíme, ako to, že sme emóciami tak silno a ľahko ovládnutí? -> Viac

Úzkosti a strachy | 04.08.2018

Zovretie hrdla, úzkosť v hlase, stiahnutie do seba, neistota, nepokoj, nespavosť, tréma, či búšenie srdca... len pár z množstva príznakov nepríjemných stavov úzkosti a strachu. Ako sa ich zbaviť alebo aspoň zmierniť? -> Viac

Esenciálne oleje

Esenciálny olej Clarity™ | 13.05.2015

Prejasnite svoju myseľ, zlepšite si pozornosť. Zmes Clarity v mesiaci máj 10% zľava. -> Viac

Young Living™ producent vzácnych a mimoriadne kvalitných esenciálnych olejov v terapeutickej kvalite

Virtuálna kancelária pre zaregistrovaných členov a distribútorov

Registrácia YL využite výhody pri kúpe esenciálnych olejov a zaregistrujte sa